Za dużo cukru

Last modified date

Cukier w ciąży

U kobiet w ciągu ciąży częściej oraz prawie jedynie stwierdza się cukrzycę wariantu pierwszego, czyli cukrzycę insulinozależną. Dotyka ona zwłaszcza ludzi młodych, u których wysoki poziom glukozy w organizmie wiąże się z niewysokim poziomem insuliny. Nie jest zdecydowaną regułą, iż dama po porodzie za jakiś czas znów zachoruje.

Konsekwencje dla dziecka

Równie ustawicznie w należycie błyskawicznym zdiagnozowaniu cukrzycy a także jej kuracja po sześciu tygodniach od porodu choroba ustępuje oraz przenigdy nie powraca, ani przy kolejnym kilkulatkowi ani po kilkudziesięciu latach. Ze 100% pewnością uzależnione jest to od organizmu oraz stadium choroby tudzież jej leczenia. Poziom glukozy z reguły regulowany jest poprzez hormon - insulinę oraz inne czynniki, jak hormony tworzone poprzez łożysko, oraz całą odmianę w gospodarce hormonalnej organizmu kobiety. Niestety wszystkie tego wariantu czynniki, a dodatkowo sama choroba mają wpływ na matkę oraz dziecko.

U matki w trakcie ciąży oraz utrudnień powiązanych z występowaniem cukrzycy jest znaczniejsze możliwość infekcji, powikłań, jakie mają okazję prowadzi czasem do operacyjnego rozwiązania ciąży - konieczność cesarki. Dziecię, którego mama była chora na cukrzycę w trakcie ciąży wyeksponowane jest na mnóstwo uszkodzeń wrodzonych, np. w układzie kostnym, sercowo-naczyniowym, nerwowym, pokarmowym, moczowo-płciowym.

Poród z cukrzycą

Inne niebezpieczeństwa to komplikacje w trakcie porodu. Dzieci, które urodziły się w trakcie przebywanej przez matki cukrzycy posiadają wiele większą masę, co w tej sytuacji ma wpływ negatywnie na ich zdrowie jak również życie. Narodzone dzieci posiadają okazję dalej przekazywać wady genetyczne, obarczone są częstokrotnie zespołami zaburzeń układu oddechowego jak również częstokrotnie przekazują dolegliwości cukrzycy innym pokoleniom. Niestety nie we wszystkich przypadkach cukrzycę ciążową można przejść bez konsekwencji.

Kilka tu jest zależna od świadomości postępowania i zdyscyplinowania w sposobie życia, a głównie od wcześniejszej edukacji w dziedzinie chorób dopuszczalnych w trakcie ciąży i należyte przyszykowanie siebie, a także swojego ciała. Ewentualnych jest masa komplikacji przy takiej chorobie, jaka działa z ukrycia i podejrzenia jej są już jeżeli ktoś z rodziny jest chory.

admin