Ciepłe kolacje

W przypadku ciepłych kolacji mamy szerokie pole do popisu. Najważniejsze, by przyrządzić coś smacznego, lekkiego i pożywnego. Bardzo dobrym pomysłem na ciepłą kolację są zupy. Tak jak w przypadku samych obiadów można wybierać spośród wielu typów i smaków. Bardzo dobrze nadaje się rosół z makaronem, po którym będziemy dobrze spali. Idealną zupą na kolację może być pomidorowa z ryżem lub makaronem, zupa grzybowa, barszcz, żurek czy jarzynowa. Jak widać, żadna z zup nie jest nieodpowiednia, każda z nich możne znaleźć się na kolacyjnym stole.

Drugą możliwością jest podgrzewanie resztek obiadu. Tutaj dowolność jest ogromna, gdyż możemy kombinować resztę ziemniaków ze smażoną cebulą oraz mlekiem, mięso z chlebem, sos z pieczywem lub powtórzyć danie obiadowe.

Trzecią możliwością zjedzenia ciepłej kolacji jest ugotowanie sobie czegoś, co ogólnie uważamy za smaczne. Często spotykanym artykułem jedzonym wieczorem są parówki lub kiełbaski. Po ugotowaniu są bardzo smaczne z chlebem oraz musztardą. Ostatnio bardzo ulubione stały się również frytki. W tym wypadku trzeba jednak zwrócić uwagę na ilość tłuszczu, gdyż ten smaczny posiłek może nam podczas snu ciążyć na żołądku.

Ciepła kolacja jest odpowiednia w okresie zimowym, kiedy powinniśmy ogrzewać swe ciało nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz. Latem oczywiście możemy dalej kontynuować jedzenie ciepłych dań na wieczór, jednak bardziej odpowiednie będą raczej kolacje zimne.

admin