Wino do grzańca

Last modified date

Poniektórzy twierdzą, że zimą najlepiej rozgrzać może grzane wino. Ażeby je przygotować wymagane jest wino, które możemy nabyć w markecie lub też w wybranym sklepie z winem , a dodatkowo przyprawy, które podkreślą smaczek alkoholu i doskonale rozgrzeją. Można nabyć gotowe zestawy przypraw.

W różnych sklepach do kupienia są także przyszykowane do podgrzania wina, do jakich przypraw już się nie dodaje. Jednakże jest wyraźna różnica między gotowym grzańcem, a tym jaki przygotowujemy sami, na korzyść oczywiście tego drugiego.

Do grzańca najkorzystniej przydają się czerwone gatunki wina. Winko godzi się podgrzać, dodać doń przyprawy i wymieszać. Całkowity sekret jedynego i niepowtarzalnego smaczku grzańca tkwi w w chwili obecnej przyprawach. Do przypraw tych należą goździki, cynamon, miód lub cukier, wanilia, gałka muszkatołowa, imbir, anyż a ponadto kardamon. Dzięki goździkom, które biorą swój początek z Indonezji i posiadają lekko cierpki smaczek grzaniec zyskuje korzenny aromat. Imbir z kolei ma smaczek orzeźwiający, a wręcz lekko palący. Przyprawą o intensywnie korzennym zapachu jest gałka muszkatołowa szeroko stosowana do aromatyzowania napojów. Kardamon ma wyczuwalną nutę kamfory.

Z kolei wśród entuzjastów grzańca są oprócz tegoż oceny, iż mleczne winko oprócz tegoż wspaniale sprawdza się do przygotowania tegoż napoju. Bardzo ważne ażeby było to winko słodkie. Wino podgrzewa się w specjalnych czajniczkach. Z początkiem możemy dodać cynamon, goździki bądź wanilię. O ile dodamy przyprawy po podgrzaniu smaczek wina będzie delikatniejszy. Grzańca daje się w ceramicznych kubeczkach. Mamy sposobność też pokusić się o podgrzewacz, dzięki któremu grzane winko zachowa swoją wysoką temperaturę przez dłuższy czas.

admin